100 TL VE ÜZERİNE KARGO BEDAVA!

 

Doğal ürünler ile cilt bakımının 5 püf noktası

Doğal ürünler ile cilt bakımının 5 püf noktası

Cildinizi hem içeriden hem dışarıdan besleyin
Hem tükettiğiniz gıdalar hem de dışarıdan cildinizin sağlık ve güzelliği için kullandığınız ürünler doğal olsun. Doğru gıdalarla beslenmenizi sürdürürken aynı zamanda cildinizi dışarıdan doğal ürünler ile beslemeye devam edin. Unutmayın, mükemmel bir cilt bakımı hem içeriden hem de dışarıdan doğal ürünler ile desteklenen bir cilt bakımıdır. Sağlıklı yaşam için hem tükettiğiniz faydalı gıdalarla hem de cildinize uyguladığınız doğal bakım ürünleri ile sağlıklı bir bütün oluşturun.

Doğanın nimetlerinden faydalanın
Doğada bu kadar çok faydalı bitki ve meyve varken neden kendinizi onlardan mahrum bırakasınız? Yararları saymakla bitmeyen bu bitki ve meyveler her daim doğada hazır bulunuyor. Tek yapmanız gereken doğal ürünler ile cildinizi taçlandırmak. Gülünden lavantasına, zeytinyağından argan yağına, kakaosundan limonuna, balından avokadosuna, fındığından üzümüne kadar doğada bulunan ve faydaları saymakla bitmeyen bu bitki ve meyvelerden üretilen doğal ürünleri cildinize güvenle uygulayın. Avokado ile derinlemesine nemlendirin, lavanta ile misler gibi kokun.

Cildinizi kimyasal ürünler ile yıpratmaktan vazgeçin
Sağlıklı ve güzel bir cilt için cildinizi her türlü kimyasaldan uzak tutun. Kimsayal cilt bakım ürünleri kısa süreli kullanımda cilde karşı zararlı etkilerini hemen belli etmeyebilir. Bu sizi yanıltmasın. Uzun süreli kullanımda ürünün içeriğinde bulunan kimyasal maddenin cilde devamlı temas halinde olması çeşitli cilt problemlerini de beraberinde getirecektir. Erken yaşlanma, kırışıklıklar, kızarıklıklar, pul pul dökülmeler, sarkmalar... Tüm bunlar kimyasal ürünlerin uzun vadeli kullanımında ortaya çıkabilir. Kimyasal cilt bakım ürünlerinin uzun vadede cildinizi yorup yıpratmasına izin vermeyin.

Güzelliğin ilk adımını sağlık ile atın
Bakımlı ve güzel bir cilde sahip olacağım derken sağlığınızdan olmayin. Günümüzde gelişen teknoloji ve bilim sayesinde kullandığımız ürünlerin bizlere ne gibi etkileri olduğu hakkında fazlaca bilgi sahibi olabiliyoruz. Bugün piyasada bulunan ve büyük beğeni toplayan kozmetiklerin çoğunda sentetik ve toksik kimyasal maddeler bulunmakta. Bu ürünlerin uzun vadeli kullanımında malesefki alerji, iltihap, tahriş oluşumu gibi çeşitli cilt problemleri ile karşılaşabiliyoruz. Bunları önlemenin yolu da doğal cilt bakım ürünleri kullanmaktan geçiyor. 

Kansere davetiye çıkartmayın
Cilt bakımında kullandığımız zararlı kimyasallar kan dolaşımı ile tüm vücudumuza nüfuz ederler. Bu zararlı kimyasalar vücudumuza nüfuz ettiğinde ciltte iltihaplanma, döküntü, tahriş ve alerji oluşumu gibi problemlere sebep olabildiği gibi hormonal dengenin de bozulmasıyla fazla yağ üretimiyle beraber akne ve siyah nokta oluşumuna neden olabilirler. Hatta ve hatta kanser oluşumuna da yol açabilirler. Uzun vadede çok ciddi sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

En değerli giysiniz olan cildinize bakım sırasında zararlı kimyasal ürünler uygulamaktan vazgeçin. Doğada bizler için hazır bekleyen bu kadar faydalı bitki ve meyve varken tercihiniz her daim doğal ürünlerden yana olsun. 

Etiketler: